SİNEMA ODANIZIN NASIL OLMASINI İSTERSİNİZ?

Sinema ilk olarak 1894 senesinde Thomas A. Edison’un kinetoskop’u geliştirmesiyle başlamıştır. 1895 senesinde ise Paris’te Lumiére’nin sinematografi’yi bulmasıyla görüntüler daha tatminkar bir duruma girdi.

Sinemanın başlangıcı esasen 1824 senesinde laboratuar çalışmaları şeklinde Londra’da Peter Mark Roget’in, çizgi resimlerin bir disk üzerine yapıştırılarak döndürülmesiyle başlamış, bunu 1860 senesinde fotoğraflı disk ve bunu da 1890 senesinde selülozik film şeridi takip etmiştir. İlk basit sinematoskopu 1861 senesinde Phladelphialı mühendis Coleman Sellers yapmıştır. Bu makinayı Thomas Edison ve Thomas Armat geliştirdiler.

Bugün gelinen noktada, sinema çok ciddi bir sanayi haline gelmiş durumda. Ve bu konuda başı çeken ülke ise ABD. Hollywood’da önemli emekler harcanarak meydana çıkan filmler, dünyanın her yerinde büyük izleyici kitleri oluşturuyor. Belki inanılır gibi gelmeyecek ama, bazı filmler milyarlarca dolar kazanç getirebiliyor yapımcılarına.

Peki; Evinizin bir odasını sinema salonuna çevirmeye ne dersiniz? Üstelik size özel olan sinema odanıza temada ekleyebilirsiniz.

Elite Home Theater Seating firmasının olağanüstü tasarımları ile rüya sinema salonunuzu Star Wars, Batman, Titanic gibi temalardan seçebiliyorsunuz. Temalar sayesinde kendinizi adeta film setinde hissediyorsunuz. Firmanın en yeni tasarımlarından olan The Dark Knight temasını odanıza uyarlamak istiyorsanız milyon dolarları gözden çıkarmanız gerekiyor.

Sinema

Sinema

Sinema

KAYNAK

www.beyefendidergi.com / www.elitehometheaterseating.com

About author View all posts

Permun