OMEGA: BREZİLYA’DA GERÇEKLEŞECEK OLAN OLİMPİYAT OYUNLARINDAN İLHAM ALAN YENİ SPEEDMASTER MARK II “RIO 2016”

Her bir Olimpiyat Oyunu heyecanla ve büyüleyici bir ruh hali ile karşılanır; tüm dünyadaki izleyiciler şahit oldukları o değerli anlar karşısında nefeslerini tutar ve her bir ulusun vatandaşları favori Olimpiyat atleti için tezahürat yaparken adeta birlik olur.

Speedmaster Mark II “Rio 2016” modeli 2016 Rio Olimpiyat Oyunları adına tasarlanmıştır ve kronografın benzersiz kadranı, kürsüdeki yerlerini aldıklarında atletlerin duyacakları zafer ve başarı hissiyatının bir yansıması niteliğindedir.

Cilalı/fırçalı paslanmaz çelik fıçı kasası ve cilalı itme/kurma kolları ile saat 1969’taki orijinal OMEGA Speedmaster Mark II modelinden ilham alınarak tasarlanmıştır. Çizilmelere karşı dirençli safir kristal cam altında mat siyah kadranı; kadranın üzerinde ise saat 3 yönünde 30 dakika, saat 6 yönünde 12 saat sayacı ve saat 9 yönünde ise küçük saniye sayacı bulunmakta. Alt kadranlar sırasıyla – Olimpiyatlarda verilen madalyaları hatırlatan – bronz, 18K sarı altın ve 925 ayar gümüş halka ile süslenmiştir.

Omega Speedmaster Mark II “Rio 2016”

Safir cam üzerindeki şeffaf takometre ölçeği alt kısmından Super-LumiNova alüminyum halka tarafından aydınlatılmakta. Cilalı akrep, yelkovan, saniye kolu ve kronograf üzerideki kollar da Super-LumiNova kaplı olduğu için zamanın farklı ışıklandırma koşulları altında bile okunabilmesini sağlamakta. Speedmaster Mark II, kullanıcının takometre ölçeğini karanlıkta görmesine imkan sağlayan ilk OMEGA koleksiyon saatidir.

Vidalı kasa arkası Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’nın logosu ile mühürlenmiş ve kasa arkasına “Si14”, “Column Wheel” ve – bu modelden sadece 2016 adet üretileceği için – sınırlı üretim olduğunu gösteren üretim numarası işlenmiştir.

OMEGA 3330 kalibre ile hayat bulan Speedmaster Mark II “Rio 2016” aynı zamanda Si14 silikon balans yayı ve üç kademeli Co-Axial maşa ile donatılmıştır. Bu özel parçalara sahip saatin güvenilirliği üst seviyede olduğu için dört yıl uluslararası garanti ile sunulmaktadır.

100 metreye kadar suya dayanıklı olan Speedmaster Mark II “Rio 2016” özel kutusu içerisinde ve özgünlük belgesi ile birlikte hayranlarının beğenisine sunulacak.

Omega Speedmaster Mark II “Rio 2016”

OMEGA ve Olimpiyat Oyunları

İlk kez Güney Amerika’da yapılacak olan spor oyunlarının Resmi Zaman tutucusu olan OMEGA, 27. Kez Olimpiyat Oyunlarında görev almış olacak. Marka, Oyunlarda yarışacak olan her bir atlete zaman tutuculuk ve veri işlem hizmeti vermeyi heyecanla beklemekte ve 2016’da Rio’da yazılacak olan Olimpiyat tarihinde madalya kazandıran sonuçları ölçüp, kaydedip ekranlara getirecek olmaktan gurur duymakta.

Omega Speedmaster Mark II “Rio 2016”

KAYNAK

About author View all posts

Permun